Gdzie szukać inwestycji deweloperskich – zobacz jak robią to inni

W TYM WPISIE DOWIESZ SIĘ O:

– Wstęp

– INTERNET

– BILBORDY

– PRASA

– TARGI MIESZKANIOWE

– Wnioski

 

 

WSTĘP

Cześć! Od razu odpowiem iż odnoszę się do inwestycji z rynku pierwotnego:) Jak cały mój blog. Skąd w ogóle pomysł na coś takiego? Skąd temat na wpis? Poszukując nieruchomości z rynku pierwotnego sam zobaczyłem co jest nie tak i czego brakuje.. Ale o tym poniżej:) Wpis podzieliłem na kilka mediów skąd czerpać wiadomości o inwestycjach:) Zapraszam do lektury:)

 

INTERNET

W dzisiejszych czasach coraz częściej poszukuje się mieszkań w internecie. Sam tak zrobiłem:) I do jakiego wniosku doszedłem? Jest bardzo mało portali prezentujących faktycznie i rzetelnie nieruchomości. Jednym z bardzo znanych i łatwym w obsłudze portalu jest: www.rynekpierwotny.pl Znajdziemy tam oferty mieszkań w całej Polsce. Innymi portalami są typowe miejsca do dodawania ogłoszeń nieruchomości takie jak:

www.otodom.pl

www.nieruchomosci-online.pl

www.dominium.pl

www.gratka.pl

Znajdują się tam jednak również inne inwestycje a nie tylko te z rynku pierwotnego.

Co znajdziemy na takich portalach? Otóż zawsze piękne zdjęcia z danej nieruchomości, rzuty mieszkań, dostępne mieszkania oraz opis okolicy. Przeglądając często piękne wizualizacje i odwiedzając inwestycję w rzeczywistości muszę stwierdzić iż czasami jest inaczej niż na zdjęciu. Powoduje to stratę czasu przyszłych nabywców. Nie lubimy jak ogłoszenia się powtarzają i na kolejnym portalu widzimy kolejną inwestycję ładnie opakowaną a w rzeczywistości jest inaczej. Nie prowadzi to do niczego innego jak do irytacji.

Na www.rynekpierwotny.pl – nie reklamuję tego portalu, to tylko moja opinia, ale wracając do rzeczy na tym portal znajdziemy tak naprawdę wyszukiwarkę mieszkań oraz domów z filtrami. Materiały na stronie takie jak wizualizacje oraz zdjęcia często pochodzą od samych deweloperów.

A jakie są Waszym zdaniem złe rzeczy w działaniu takich portali? Zostaw komentarz lub opinie:) Moim zdaniem brakuje rzetelnych informacji na temat okolicy inwestycji. Kiedyś spróbowałem coś takiego nagrać dla poszukujących nieruchomości. Oczywiście bez wiedzy nagrywania itp:) Ale uczę się. Stworzyłem mapę gdzie zaznaczam lokalizację inwestycji a po kliknięciu możesz obejrzeć film prezentujący okolicę inwestycji. Zobacz mapę TUTAJ. A TUTAJ zobaczysz filmy. Daj mi znać czy coś takiego podoba Ci się? Ma to być dla przyszłych nabywców i staram się aby jak najlepiej sprostać Waszym wymaganią. Będę wdzięczny za opinię:)

BILBORDY

Też masz poczucie, że nie zwracasz na nie uwagi a jak Cię coś interesuje to są wszędzie? Ja przynajmniej tak mam iż mój mózg dostrzega to co jest mu potrzebne i jest w jego zainteresowaniu. Deweloperzy często ogłaszają swoje inwestycje na bilbordach. Kierując w ich stronę oraz opisując lokalizację. Przejażdżka zatem po okolicy w której chcesz zakupić mieszkanie może być dobrą alternatywą:) Poznasz komunikację i może dostrzeżesz planowane lub realizowane inwestycje:)

PRASA

Obecnie coraz mniej popularna. Mało kto już ogłasza się w różnego rodzaju prasie. Istnieją jednak specjalne gazety prezentujące tylko i wyłącznie inwestycje deweloperskie z danego regionu. Oczywiście może to być pomysł na szukanie nowego mieszkania. Pamiętaj, że w sytuacji gdy deweloper nie wykupił tam swojej reklamy to nie zobaczysz tam jego inwestycji:)

TARGI MIESZKANIOWE

Odnośnie targów opisałem już trochę o tym w tym WPISIE. Znajdziesz tam informację czy warto udać się na targi oraz zdjęcia z takiej imprezy:) Zapraszam zatem do poczytania. Uważam jednak, że warto wziąć udział w takiej imprezie będąc na etapie poszukiwania nieruchomości.

WNIOSKI

Najpopularniejszym zatem sposobem na poszukiwanie nieruchomości jest internet. Przytoczyłem już nazwę najbardziej popularnego portalu inwestycji deweloperskich. Mam nadzieję, że jeszcze trochę i sam rozbuduję swoją mapę z inwestycjami na terenie Krakowa. Nie robię tego dla współpracy z deweloperami ale po to aby dostarczyć Ci rzetelnych materiałów na temat tego co się buduje. Może już byłeś oglądać jakieś inwestycje i jesteś w trakcie poszukiwania mieszkania? Masz opinie o jakiejś inwestycji? Napisz do mnie:) Wesprzyj mój blog oraz daj cenne informację innym.

Mam nadzieję iż uda mi się przebić przez gąszcz dodawanych płatnie ogłoszeń na różne portale ogłoszeniowe w celu dostarczenia rzetelnych i nie sponsorowanych informacji na temat inwestycji:) Napisz co o tym myślisz:)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.
Nie ujawnię nikomu twojego adresu.

Please wait...

Thank you for signup!