Jak krok po kroku wybudować dom – checklista procedur

W TYM WPISIE DOWIESZ SIĘ O:

– Wstęp

– Zmiany na blogu

– Jak krok po kroku wybudować dom?

– Wnioski

 

 

WSTĘP

Cześć! Dzisiaj nietypowy wpis, gdyż nie będę opisywał szczegółów oraz procedur co i jak:) Jednak wpis bardziej dla Was, czytających bloga. Wasza liczba rośnie z dnia na dzień:) Nie jestem znawcą SEO oraz marketingu treści. Jednak od 10 osób wpadających na bloga dziennie liczba ta urosła to 150 osób. Na blogu jednak brak brak komentarzy. Nie oznacza to, że mało osób do mnie pisze. Widzę jednak iż wpisy są tak konkretne i obejmujące pewien zakres działań, że chyba dużo osób wstydzi się zostawić komentarz a woli napisać osobistego maila. Oczywiście nic w tym złego jednak chcę to zmienić.

 

ZMIANY NA BLOGU

Z powyższego wynika jedno. Coś powinienem zmienić?! Pytanie do Was czytelników. Czy oczekujecie więcej przykładów z życia? Moje wpisy nie biorą się znikąd. Mając kontakt z tymi sytuacjami na co dzień opisuję je na swoim blogu. Prawnikiem nie jestem choć dużo rzeczy związanych jest z konkretnymi sprawami związanymi z procesem budowy, roszczeniami oraz odbiorami oraz użytkowaniem.

Jak uważacie czy dobry pomysł aby wpisy odnosiły się do bardziej konkretnych sytuacji?

Może macie również listę pytań lub nieścisłości? Może ja żyje w swoim obłoku iż każdy to wie a dla kogoś nie jasne są zupełne podstawy. Jak to mówią zboczenie zawodowe. Jednak na co dzień opracowując projekty budowlane, obsługuję biuro sprzedaży, sprawy techniczne, przygotowanie inwestycji itp. co może powodować iż dla mnie wydaje się jasne ale dla Was czytelników nie. Napiszcie mi o tym!

 

JAK KROK PO KROKU WYBUDOWAĆ DOM

A teraz przyszedł czas na temat wpisu. Jednak nie dostaniem w nim tej odpowiedzi. Bardziej jest to moje zapytanie do Was. Czy jest to problem czy nie? Podczas swojej przygody z urzędami, projektowaniem, wykonawstwem stworzyłem swoją własną checklistę dotyczącą krok po kroku co trzeba załatwić aby wszystko było ok. Dotyczy to zarówno spraw związanych z urzędami, projektowaniem, wykonawstwem, umowami, odbiorami itp.

Moje pytanie do Was czy sami potrzebowalibyście takiej checklisty jakie sprawy należy załatwić. Jak podpisać umowy i jak się zabezpieczyć? Pytam dlatego gdyż jest ona bardzo długa i nie zawiera w chwili obecnej komentarzy. Robię ją dla siebie a więc wiem czego potrzebuję i co mi pomaga.

Pytanie zadaję z tej strony gdyż dużo osób mnie o to pyta. Chcę ją opublikować do pobrania na moim blogu wraz z komentarzami co jest ważne a co nie. Dlaczego jedna decyzja wpływa na drugą.

Czy byłbyś zainteresowany taką checklistą? Jeżeli tak przygotuję ją:) Oczywiście chcę coś z tego mieć. Dlatego podliczając uściśliłem to i podjąłem decyzję iż jej koszt to 199zł.

Zostaw mi wiadomość czy byłbyś zainteresowany czymś takim.

Co tam będzie zawarte:

– określenie warunków zakupu – po co dany teren?

– gdzie i jak poszukiwać nieruchomości

– parametry decydujące o zakupie – co sprawdzić przy zakupie

– koszty zakupu i zabezpieczenia transakcji

– jak wybrać projekt – gotowy czy indywidualny – wady i zalety

– co wpływa na koszt budowy?

– gwarancje i rękojmie na budowę

– budować samemu czy zlecić firmie

– czy system gospodarczy to oszczędność?

– wzory umów z wykonawcami

– czynności do załatwienia krok po kroku

 

WNIOSKI

Jak wspomniałem wpis powstał na skutek dużej liczby odwiedzin i indywidualnych zapytań do mnie bez udzielania się i komentowania na stronie.

Jak widzisz taki pomysł i taką pomoc z mojej strony?

Może masz uwagi lub coś chciałbyś zmienić?

Napisz komentarz:)

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.
Nie ujawnię nikomu twojego adresu.

Please wait...

Thank you for signup!