Koszt ogrodzenia działki siatką leśną

Dziś zajmiemy się ogrodzeniem tymczasowym lub inaczej pisząc siatką leśną.

Jaka jest różnica pomiędzy siatką leśną a budowlaną?

Siatka leśna wykonana jest z drutu często o średnicy 2,5mm lub 3mm. Oczka siatki są bardziej zagęszczone w jej dolnej części i rozszerzone w górnej części. Średnia oczek kształtuje się często na wysokość 10 cm i szerokość około 15cm.

Siatka budowlana ma mniejsze oczka i wykonana jest z tworzyw które są odporne na działanie warunków zewnętrznych. Do zabezpieczenia placu budowy bardzo często wykorzystuje się siatkę leśną i to właśnie ta będzie przedmiotem dzisiejszych kalkulacji.

W jakich celach budujemy ogrodzenia tymczasowe inaczej ogrodzenie placu budowy?

Ogrodzenia takie służą w celu ochrony placu budowy lub też na dłużej, gdy nie jesteśmy w posiadaniu znacznych zasobów gotówkowych w celu budowy ogrodzenia docelowego.

Pamiętaj, że ogrodzenia tego typu są sprzedawane jako siatka leśna, są one jednak bardzo często wykorzystywane jako ogrodzenie placu budowy. Są tanie i trwałe.

Siatka leśna ma różne wymiary oczek oraz różne wysokości. Każdy wymiar oczka zapewni bezpieczeństwo przed dostępem osób trzecich oraz przed większymi zwierzętami. Podstawowe i najczęściej spotykane wysokości siatki to: 80cm, 100cm , 120cm, 150cm, 160cm. Siatki najczęściej sprzedawane są w rolkach 50 metrowych. Siatki te są ocynkowane a więc nie wymagają malowania i innych zabiegów zabezpieczających przed warunkami atmosferycznymi.

Słupki do mocowania siatki możemy również zakupić jako ocynkowane profile lub wybrać tańszą opcję ze stempli budowlanych.

Formalności przy budowie ogrodzenia sprawdzisz tutaj.

Poniżej zamieszczam opis jak skorzystać z arkusza do wyceny ogrodzenia. Myślę jednak, że bez czytania poniższego będziesz w stanie podać prawidłowe wartości:)

Całkowita długość ogrodzenia: tutaj należy podać całkowitą długość naszego ogrodzenia wraz z ewentualną bramą. Nie odejmujemy kosztów bramy, gdyż jest ona znacznie droższa niż samo ogrodzenie.

Rozstaw słupków: w tym punkcie podajemy rozstaw słupków naszego ogrodzenia. Należy przyjąć ją w wartościach od 1,5m do 2,5m. Tak aby ogrodzenie nie było za wiotkie.

Koszt słupka ogrodzeniowego: Wpisujemy koszt słupka. Wartość ta może wynosić np. 5zł dla stempla drewnianego lub 18zł dla ocynkowanego. W zależności od Twojego wyboru. Może być również 0zł gdy jesteś w posiadaniu stempli, które możesz do tego wykorzystać

Koszt bramy wjazdowej: Tutaj arkusz ma wpisane 280zł. Jest to koszt zakupu desek na bramę wjazdową, wzmocnień do słupków oraz zawiasów. Oczywiście jeżeli uważasz, że powinien być inny lub z Twoich obliczeń wynika inaczej możesz tą wartość zmienić.

Ilość bram wjazdowych: standardowo przyjmuję, że jest jedna. Jeśli jednak jest inaczej zmień tą wartość.

Skoble: Cena skobli za 100 szt. Ilość skobli jest dobrana na podstawie ilości słupków – przyjmuję 5 skobli na słupek.

Koszt osadzenia słupka: słupki np. drewniane mogą być wkopane w ziemie i jedynie zabezpieczone masą np. lepik. W arkuszu przyjęto koszt na poziomie 2zł. Słupki drewniane należy osadzić na minimum 50cm oraz narożne na 80cm i wzmocnić zastrzałami. Może się okazać, że słupki chcesz zalać betonem, wówczas należy zmienić wartość w arkuszu.

NA ZIELONO ZAZNACZONO DANE DO WPROWADZENIA

 

Elementy potrzebne do wykonania ogrodzenia:

– siatka leśna

– skoble – do montażu siatki do stempli

– stemple budowlane wraz z lepikiem do zabezpieczenia miejsc zakopywanych

– dodatkowe stemple do wzmocnienia narożników (2 sztuki na narożnik)

– w przypadku wykonania bramy wjazdowej deski do wykonania obramowania bramy oraz stężenia poprzecznego, zawiasy budowlane, wkręty.

 

POBIERZ ARKUSZ DO WYCENY OGRODZENIA – Koszt ogrodzenia działki siatką leśną (45 pobrań)

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Designed by Freepik

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.
Nie ujawnię nikomu twojego adresu.

Please wait...

Thank you for signup!