Co dalej na blogu i dlaczego mniej wpisów?

Cześć!

Ostatnimi dniami ja prawdopodobnie zauważyłeś czy zauważyłaś jest mniej wpisów na blogu. Czy to oznacza koniec ciekawych treści ?

Myślę, iż nie! Jednak prawda jest taka, że ciężko na wszystko znaleźć czas. Dzisiaj natomiast chciałem Wam pokazać nad czym obecnie pracuję i co zjada mój nadmiar czasu.

Obecnie pracuję nad stroną związaną z obliczeniami dla budownictwa.

Ma ona zawierać wiele potrzebnych i przydatnych elementów potrzebnych do wykonywania obliczeń inżynierskich, ale i nie tylko ! Wiem iż czytają mnie osoby nie związane aż tak bardzo z tą branżą!

Dlatego dla nich też coś przygotowuje. Jest to program, który zlicza poszczególne powierzchnie w pomieszczeniu. Po co? Po zakupie mieszkania przychodzi czas na jego malowanie itp. program po podaniu wartości od razu przeliczy nam powierzchnię podłogi, sufitu ścian wraz z ościeżnicami itp. Wersję obliczającą pomieszczenie prostokątne znajdziecie pod tym linkiem. 

Bardzo przydały by się komentarze związane z tymi funkcjonalnościami. A może posiadacie coś co by Wam się przydało na co dzień ? Zostawcie komentarz. Z chęcią się z nim zapoznam aby udoskonalać swoje programy:)

Dodatkowo obecnie jest program do obliczania belek żelbetowych o przekroju prostokątnym:

Belka żelbetowa – belka obecnie wymiaruje przekrój ze względu na nośność. Nie uwzględniono zarysowania ani ugięć, które są w trakcie opracowywania.

Podkreślił bym jeszcze iż programy umożliwiają tworzenie obliczeń tzw. inżynierskich, gdzie przedstawiane są skrócone obliczenia oraz studenckich gdzie szczegółowo są podane wszystkie parametry obliczeniowe.

Program do obliczeń zakotwienia prętów według polskiej normy oraz eurokodu.

Przykładowe zdjęcia z programu:

zakotwienie prętów wg ECcharakterystyki geometryczne

belka żelbetowa

 

 

Macie swoje sugestie odczucia? Zapraszam do komentowania.

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.
Nie ujawnię nikomu twojego adresu.

Please wait...

Thank you for signup!