Projekt czy działka? Co najpierw wybrać?

Wiele osób planując realizację swoich marzeń w postaci własnego domu, bardzo często dzwoni z pytaniem: „Witam. Posiadam działkę i chcę wybudować dom. Ile kosztuje projekt?”, lub „Witam. Posiadam wybrany projekt i kupuję właśnie działkę”.

Wydaje się, iż nic w tym dziwnego. Jednak później podczas wielu analiz powstają problemy. Okazuje się, że na zakupionej działce nie można wybudować wymarzonego budynku.

Skąd to wynika?

CZYTAJ WIĘCEJMieszkanie od dewelopera – na co zwrócić uwagę część 1

Cześć! Dzisiejszy wpis to rozpoczęcie pewnej części wpisów dotyczącej zakupu mieszkania od dewelopera. Te wcześniejsze były bardzo ogólnikowe. Do powstania wpisu skłoniło mnie wiele zapytań nabywców mieszkań z problemami jakie ich spotykają podczas odbioru mieszkania po zakupie. Są one bardzo szczegółowe i zawsze wymagają dużej analizy i wnikliwości. Postaram się jednak abyście zwrócili uwagę na pewne ważne rzeczy.

Dziś opiszę sytuację związaną z oknami oraz drzwiami balkonowymi.

Podczas podpisywania umowy przedwstępnej zawsze do treści umowy dołączany jest rzut mieszkania, który podlega zakupowi. Często jest on pobieżnie traktowany. Sprawdzamy czy są okna, czy wymiary odpowiadają i prawdopodobnie wiele osób kończy na tym.

CZYTAJ WIĘCEJCzy deweloper może odmówić wpisania usterek do protokołu odbioru?

Cześć! Ostatnim czasem napisało do mnie wiele osób z jednym problemem. Mianowicie pytali czy deweloper może odmówić wpisania usterek do protokołu odbioru mieszkania lub lokalu czy też domu jednorodzinnego? Generalnie do protokołu zdawczo odbiorczego:) Dziś się zajmiemy tym tematem:)

 

CZY DEWELOPER MOŻE ODMÓWIĆ WPISANIA USTEREK DO PROTOKOŁU ZDAWCZO ODBIORCZEGO

Czym w ogóle jest taki protokół?

Po zakupie nieruchomości od dewelopera, gdy już zostanie wybudowana następuje jej przekazanie. Wówczas nabywca odbierając mieszkanie od dewelopera podpisuje protokół odbioru technicznego i przekazania lokalu.

CZYTAJ WIĘCEJW jaki sposób deweloperzy obliczają powierzchnię użytkową sprzedawanych lokali?

Witam. Dziś zajmiemy się sposobami obliczania powierzchni użytkowej mieszkań. Pewnie każdy nabywca lokalu zastanawia się w jaki sposób robią to deweloperzy?

 

W polskim nazewnictwie stosuje się wiele rodzajów podawania powierzchni. Może to być powierzchnia zabudowy, powierzchnia netto, brutto, kubatury itd. Pojęcia te omówię jednak w innym wpisie.

 

Dziś zajmiemy się odpowiedzią na pytanie w jaki sposób deweloperzy obliczają powierzchnię użytkową sprzedawanych lokali!

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Prosta i nowoczesna forma – dom na Gubałówce

Już od pewnego czasu po głowie chodził mi zamysł dodania pewnych inspiracji na swoim blogu. Sam opracowując projekty przeglądam wiele ciekawych stron w poszukiwaniu rozwiązań architektonicznych jak i technicznych.

Poszukiwania te dają mi dużą dawkę inspiracji do tworzenia ciekawych rozwiązań.

Dziś chciałbym podzielić się ciekawym domkiem powstałym na Gubałówce w Zakopanem. Projekt opracowany przez biuro projektowe  Karpiel & Steindel.

CZYTAJ WIĘCEJ