5 rzeczy o jakie powinieneś zapytać przed zakupem mieszkania aby uniknąć dodatkowych kosztów

W TYM WPISIE DOWIESZ SIĘ O:

– Wstęp

– 5 rzeczy o jakie należy zapytać przed zakupem mieszkania aby uniknąć dodatkowych kosztów

– Wnioski

 

 

WSTĘP

Cześć! Dziś podam Ci przykłady rzeczy o które obowiązkowo powinieneś zapytać podczas zakupu przyszłego mieszkania. Mają one ogromny wpływ na przyszłe koszty użytkowania. A jak sami wiecie jak już coś kupimy to chcemy później płacić jak najmniejsze comiesięczne opłaty:) Zapraszam do lektury:)

 

5 RZECZY O JAKIE POWINIENEŚ ZAPYTAĆ PRZED ZAKUPEM MIESZKANIA ABY UNIKNĄĆ DODATKOWYCH KOSZTÓW

  1. RODZAJ GRUNTU.

Jest to pierwsza rzecz:) Dowiedz się na jakim gruncie jest budowany budynek. Czy jest to grunt własnościowy czy też użytkowanie wieczyste. O budowie na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste pisałem tutaj – SPRAWDŹ.

  1. CZYNSZ I OPŁATY.

Jeżeli budynek jest oddany do użytkowania oraz jest już wspólnota to będziesz również znał koszty jakie obowiązują. Pamiętaj jednak iż koszty te mogą się zmieniać z roku na rok. W zależności nawet od własnego dbania o części wspólne itp. Jeżeli mieszkańcy bardziej dewastują to i koszty utrzymania wzrosną. Dodatkowo pamiętaj o tym iż zawsze większe wymagania powodują zwiększenie.

  1. INSTALACJE.

Pisząc o instalacjach powinieneś sprawdzić czy budynek posiada np. antenę zbiorczą. Jeżeli jej nie ma to najprawdopodobniej będziesz musiał podpisać umowę z jakimś dostawcą. A nie zawsze chce się mieć dużą ilość kanałów oraz płacić za to. Obecnie każdy nowy budynek ma obowiązek posiadania anteny zbiorczej. Możesz się spotkać, że jej nie ma w budynkach już wybudowanych oraz oddanych do użytkowania.

  1. RODZAJ OGRZEWANIA

Sprawdź dokładnie jaki rodzaj zasilania energią cieplną jest na budynku. Obecnie najbardziej opłacalnym jest zasilanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. Może to mieć istotny wpływ na wysokość miesięcznych opłat.

  1. INSTALACJE NA MIESZKANIU

Sprawdź dokładnie jak są wykonane różne przyłącza na mieszkaniu. Czy to pod umywalkę, brodzik itp. Każda przeróbka takiej instalacji wiąże się z dużymi kosztami. Im lepsze rozmieszczenie podejść tym miej przeróbek i mniej kłopotów przy wykończeniu własnego M.

 

WNIOSKI

Mam nadzieję, że zwróciłem Ci uwagę na podstawowe rzeczy jakie mogą świadczyć o koszcie wykończenia oraz eksploatacji obiektu. Chcesz więcej? Zostaw komentarz :) Wtedy dostaniesz kolejne pięć ważnych rzeczy na jakie powinieneś zwrócić uwagę:)

 

Zdjęcia pochodzą ze strony:Designed by Creativeart / Freepik

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.
Nie ujawnię nikomu twojego adresu.

Please wait...

Thank you for signup!